İstanbul’dan Trabzon’a Pedal Çeviriyor

İstanbul’dan bisikletle yola çıkan bisiklet tutkunu bir kişi 9. günde Samsun’un Bafra ilçesine ulaştı.

11 Haziran 2014 Çarşamba 11:18

İstanbul'dan Trabzon'a Pedal Çeviriyor

İstanbul’dan bisikletle yola çıkan bisiklet tutkunu bir kişi 9. günde Samsun‘un Bafra ilçesine ulaştı. 

İstanbul’da özel bir hava yolu şirketinde çalışan 38 yaşındaki Şenol Özdemir, İstanbul’dan başlayan bisiklet yolculuğunun 9. gününde Bafra gelerek asker arkadaşını buldu. Bafra’da Çarşı Cami arastasında sebzecilik yapan asker arkadaşı Hüseyin Toplu ile hasret giderdi. 

Siirt’te birlikte askerlik yaptığı arkadaşını görmekten çok mutlu olduğunu söyleyen Özdemir, “2 Haziran’dan yola çıktım. 9. gün sonunda, günde ortalama 100-110 kilometre yol kat ederek Bafra’ya geldim. Güzergah olarak Karadeniz Sahil Yolu‘nu seçtim. ŞileKandıraKarasuAkçakocaZonguldakBartın güzergahını kullandım. Yolda gelirken bayrak olayıyla karşılaştım ve bu eyleme destek veriyorum. Çeşitli spor dallarıyla uğraşıyorum. Paraşütle atlıyorum, rafting yapıyorum, kaykay kullanmaktayım. Ramazan ayından sonra Ağrı Dağı‘na yüksek zirve denemesi yapacağım. Bu da Everest ana kampa tırmanma için bir başlangıç olacak. Dağcılığa da merakım var. Karadeniz çocuğuyum. Dağlarda sığır çobanlığı yaparak büyüdük” dedi. 

Dün akşam asker arkadaşının misafiri olan bisiklet tutkunu Özdemir, bugün Trabzon‘a doğru pedal çevirmeye başladı. – SAMSUN